02 грудня 2022, 10:04

РНБО просить перевірити УПЦ МП та заборонити залежні від росії релігійні організації

РНБО доручила Уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Священнику з Лаври, на богослужінні якого прославляли «русскій мір», повідомили про підозру"

Про це у вечірньому зверненні повідомив Президент України Володимир Зеленський.

"Ми забезпечимо для нашої держави всю повноту незалежності. Зокрема, духовну незалежність. Ми ніколи й нікому не дозволимо будувати імперію всередині української душі", - наголосив Президент.

Окрім того, Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручили забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з московським патріархатом і за необхідності вжити передбачених законом заходів.

Також доручили перевірити наявність правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Усім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, доручили активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

Президент також повідомив, що відбудеться реформа Державної служби з етнополітики та свободи совісті, в рамках якої підвищать статус та посилят можливості Служби.  За словами Зеленського, це дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати