26 квітня 2021, 19:03

Рік пандемії: які уроки може винести юридичний світ

Трохи більше року тому Великобританія, як й увесь світ, ввела свій перший національний локдаун, щоб зупинити спалах глобальної пандемії Covid-19. Протягом цих 12 місяців наші кухонні столи перетворилися в імпровізовані кабінети, ми навчилися забезпечувати тишу під час зустрічей з клієнтами чи судових засідань. Виникає питання, які уроки ми можемо винести з року віддаленої юридичної практики? Досвід юристів під час пандемії був різним, але деякі уроки, ймовірно, лежали в основі праці кожного, хто діяв у юридичному світі. Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британські юристи вимагають збереження дистанційного режиму та скорочення робочих годин – опитування"

Урок 1: Технологія є важливою складовою професійного життя

Технологія деякий час була лише модним словом для юридичної галузі, але пандемія продемонструвала, наскільки важливою вона є для професії. Юридичний сектор зумів пристосуватись до вимог дистанційної роботи з вражаючою швидкістю. Чимало фірм перейшли на повністю віддалену роботу, зберігаючи звичайний бізнес: семінари, навчальні заходи та розвиток галузі були перенесені на віртуальні платформи. Водночас і судова влада забезпечила доступ до правосуддя, який переважно підтримувався шляхом віртуальних слухань та судових процесів.

Юридична галузь довела, як швидко вона може впроваджувати нові технології, якщо не залишатиметься іншого варіанту. Зростаюча роль технології викликає питання про те, де її повноваження можуть обмежуватися в юридичному секторі. У певних галузях, таких як сімейне законодавство чи кримінальне право, віддалені слухання навряд чи назавжди замінять особисту присутність у суді. Крім того, певні частини судових засідань та судових процесів, мабуть, менш ефективні при дистанційному проведенні, наприклад, адвокація та перехресний допит завжди матимуть найбільший вплив при особистому виконанні.

Простіше кажучи, технології залишаються, і ми повинні їх прийняти. Світ дедалі більше оцифровується, і юридичний сектор не може дозволити собі відставати, якщо хоче зберегти конкурентоспроможність і надалі пропонувати клієнтам преміум-послуги. Пандемія показала, що технологічні інновації можуть і часто повинні впроваджуватися швидко; і зараз ми знаємо, що юридичний сектор більш ніж здатний зробити це успішно та з великою користю для практиків, клієнтів та судової влади.

Урок 2: Робота вдома цілком життєздатна

Пандемія запровадила абсолютно новий стиль роботи для юристів: дистанційна робота на повний робочий день. Багато фірм дозволяли працювати вдома до пандемії, але справедливо сказати, що раніше це було винятком із правила. Однак спричинені пандемією накази залишатися вдома змінили цей підхід. Роботодавці повинні були довіряти своїм працівникам щодо виконання їхньої роботи на тому ж високому рівні, що й у офісі, незалежно від фізичного місцезнаходження. Судячи з усього, правовий світ розглянув цю можливість як ефективний спосіб надати юристам більшу гнучкість роботи.

З точки зору роботодавця, така форма роботи означала шанс набору персоналу із більш широкого кола талантів, оскільки географічне розташування тепер не було важливим фактором.

Виділивши переваги дистанційної роботи, було б недоцільно не вказувати на переваги проведення часу віч-на-віч з колегами та клієнтами. Перебування не в одному просторі протягом року, можливо, нагадало нам про професійну та соціальну цінність особистого спілкування. Бесіди з колегами можуть призвести до спільного вирішення проблем та вирішення конкретних питань, а особиста зустріч з клієнтами полегшує взаємодію та підтримання стосунків. Тому дистанційна робота – це не спосіб уникнути повернення в офіс, а життєздатний варіант забезпечити більшу гнучкість професії у майбутньому.

Урок 3: Душевне благополуччя є ключовим аспектом

Без сумніву, вплив пандемії на колективний психічний добробут суспільства був величезним, і її наслідки будуть відчуватися ще довгі роки. Юридична галузь функціонує в умовах високого тиску. Пандемія висунула на перший план ініціативи щодо психічного благополуччя і змусила всіх нас приділити ще більше уваги власному психічному здоров’ю, а також здоров’ю наших клієнтів, колег, роботодавців та службовців.

За останнє десятиліття рівень поінформованості про психічне здоров’я постійно зростав, і зараз він займає центральне місце у багатьох робочих середовищах. Фірми визнали, що, крім свого юридичного обов’язку забезпечувати загальний добробут працівників, акцентування уваги на психічному добробуті зрештою призводить до більш продуктивних, ефективних, задоволених та лояльних працівників.

Вирішення додаткових викликів, спричинених пандемією, поставило необхідність розв’язання питань психічного здоров’я на робочому місці ще гостріше. У юридичному секторі фірми вже створили необхідні ресурси, такі як виїзні консультації, реєстрація наставників, надання першої допомоги психічному здоров’ю та освітні заходи, що підвищують обізнаність про ризики проблем з психічним здоров’ям та навчають способам вирішення цих проблем.

Додаткове значення таких ресурсів під час пандемії не можна переоцінити, і юридичні фахівці будуть і повинні продовжувати отримувати від них користь у постпандемічному світі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати