12 липня 2022, 10:04

Результати та показники роботи ВС і судової системи за період 08.06.2022- 04.07.2022

Пресслужба Верховного Суду

У новому відео Верховний Суд розповідає про перебіг процедури відрядження суддів і зміну територіальної підсудності судів АР Крим і м. Севастополя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Огляд практики КГС ВС щодо вирішення спорів, пов'язаних з обігом цінних паперів"

Так, 5 липня 2022 року було змінено територіальну підсудність судових справ та кримінальних проваджень судів АР Крим і м. Севастополя. Адміністративні, цивільні та господарські справи розглядатимуть суди м. Одеси, а кримінальні провадження передані на розгляд судів м. Києва.  

У відео Суд також розповідає про вироки у кримінальних провадженнях, зокрема, щодо:

  • бойовика «ДНР», який брав участь в обстрілах позицій сил АТО, зокрема в районі Донецького аеропорту;
  • військовослужбовця «народної міліції ДНР», котрий перевіряв документи мешканців окупованих населених пунктів на предмет виявлення військовослужбовців ЗСУ та осіб, невдоволених владою «ДНР»;
  • колишнього депутата Севастопольської міськради, який сприяв рф у проведенні підривної діяльності проти України.

У межах процедури відрядження упродовж минулого тижня ухвалено 33 рішення про тимчасове переведення суддів.

Щодо рішень, ухвалених судами упродовж минулого тижня. Корольовський районний суд м. Житомира заочно засудив бойовика «ДНР» до 12 років позбавлення волі за участь у терористичній організації та не передбаченому законом збройному формуванні. 

У 2014 році уродженець м. Маріуполя вступив до лав терористичного угруповання «Восток», брав участь в артилерійських обстрілах позицій сил АТО, зокрема в районі Донецького аеропорту, давав інтерв’ю російським ЗМІ, у яких прославляв «Л/ДНР» та агітував до участі в бойових діях на боці терористів. 

Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив вирок громадянинові України, який 24 лютого 2022 року добровільно вступив до лав «НМ ДНР». У складі зс рф він брав участь у бойових діях, а також забезпечував безпеку КПП та перевірку документів мешканців окупованих населених пунктів на предмет виявлення військовослужбовців ЗСУ та осіб, невдоволених владою «ДНР».

Чоловікові призначене покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду, участь у терористичній організації та не передбаченому законом збройному формуванні. 

Святошинський районний суд м. Києва заочно засудив колишнього депутата Севастопольської міськради до 11 років позбавлення волі за державну зраду. 

У 2014 році з метою легітимізації дій держави-окупанта він проголосував за прийняття «Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», сприяючи рф у проведенні підривної діяльності проти України. 

Київський районний суд м. Харкова заарештував активи 13 російських приватних підприємств на загальну суму понад 40 млн грн. Ці компанії торгують паливом, продуктами харчування та тютюновими виробами, а також виготовляють побутову техніку та медичне обладнання. 

8 ААС ухвалив рішення про заборону політичної партії «Щаслива Україна» та «Комуністичної партії України». Їхнє майно, кошти та інші активи будуть передані у власність держави.

ККС ВС залишив без змін вирок Апеляційної палати ВАКС щодо судді, засудженого за одержання неправомірної вигоди до двох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду судді строком на три роки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати