27 квітня 2020, 10:54

Рейтинг прозорості міст не оцінює бюджетні рішення чиновників

Transparency International Ukraine

24 квітня було заарештовано міського голову Покрова Олександра Шаповала. Його підозрюють у розкраданні 1,3 млн гривень. Покров — місто, яке за результатами Рейтингу прозорості-2019 розділило першу сходинку з Дрогобичем.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рейтинг прозорості міст-2019: одразу два переможці".

Щороку Transparency International Ukraine публікує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст. Це масштабне дослідження, яке проводиться за спеціальною методологією. Набір індикаторів є універсальним методом оцінювання доступу громадськості до даних та можливість участі громадян у житті міста. Саме стандартизований підхід до оцінки забезпечує збалансованість, об’єктивність, та можливість відкритого обміну найкращим досвідом.

Для оцінки прозорості міста експерти ТІ Україна перевіряють сайти міських рад, аналізують офіційні відповіді на запити та враховують скарги громадян. Аналітики працюють винятково з тими даними, до яких мають доступ усі громадяни.

Вимірювання прозорості міст — це один із ефективних засобів запобігання корупції в регіонах. Воно дає можливість мінімізувати корупційні ризики, однак не є панацеєю від корупції загалом.

Позиція Покрова у Рейтингу прозорості міст 2019 — це не оцінка діяльності міського голови чи окремих представників місцевої влади. Це комплексний аналіз доступу до даних міста, який показує наявність можливостей для корупції в ньому.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати