23 червня 2015, 11:52

Реформи дорожньої галузі розпочнуться на Миколаївщині ще до ухвалення законів - Мінінфраструктури

Урядовий портал

Фахівці Міністерства інфраструктури презентували концепцію проекту з будівництва, ремонту та захисту доріг від подальшого руйнування в Миколаївській області. Основна ідея ініціативи - запустити процес реформ дорожньої галузі, не чекаючи законодавчих змін, які за прогнозами Міністерства, почнуть вступати в дію з початку наступного року, повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В обговоренні ідеї взяли участь міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, його перший заступник Володимир Шульмейстер, директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури Роман Хміль, фахівці профільного відділу, очільники Миколаївської області, народні депутати, представники перевізників регіону, директор Миколаївського облавтодору, експерти ринку. 

За задумом робочої групи, пілотний проект у Миколаївській області передбачає залучення коштів, наданих самими учасниками дорожнього руху та іншими зацікавленими сторонами. Ними можуть бути інвестори, регіональні перевізники, морські порти, сільгоспвиробники, Укрзалізниця. Ініціатори пропонують створити прозорий спеціалізований дорожній фонд Миколаївської області - прототип Державного дорожнього фонду, що стане першим кроком до цільового використання коштів на дороги регіону. Виконувати та контролювати роботу будуть незалежні підрядники та аудитори, які обиратимуться за допомогою відкритих тендерів.

Окрім цього, на дорогах Миколаївщини буде запроваджено подвійний ваговий контроль. Усі дані з системи автофіксації надходитимуть інспектору Державної служби з безпеки на транспорті, який після зважування вантажівки на мобільному ваговому комплексі, згідно з законодавством України, має стягнути з порушника штраф. Одночасно результати потраплятимуть на незалежний захищений сервер Міністерства інфраструктури та МВС. Таким чином, можна буде проконтролювати роботу інспектора та уникнути можливих корупційних  зловживань.

Ініціатива спрямована на випробування нових ідей з вирішення тих проблем, які сьогодні паралізували дорожнє господарство країни. Це і недостатність фінансування галузі, і непрозора робота Укравтодору, і відсутність ефективного габаритно-вагового контролю. Як наслідок - систематичні порушення перевізниками вантажів існуючих норм, нестача коштів на ремонт та швидке руйнування доріг.

«Реальний ефект від законодавчих змін, над якими ми наразі працюємо, буде відчутний лише за 2-3 роки. А дороги у плачевному стані уже сьогодні. Особливо це стосується південних регіонів, де в період збору урожаю перевантажені вантажівки завдають нищівної шкоди дорожньому покриттю. Пілотний проект на Миколаївщині - хороша можливість не чекати, поки закон примусить перевізників дотримуватися вагових обмежень, а зберегти дороги уже сьогодні. На своєму рівні ми готові максимально цьому сприяти», - запевнив Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

Сторони підтримали ініціативу Міністерства та домовилися детальніше пропрацювати механізми залучення та використання коштів на відновлення доріг області, щоб на наступній зустрічі за два тижні узгодити детальну дорожню карту реалізації даного проекту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати