13 квітня 2020, 14:33

Реформа виконавчої системи має усунути конфлікт інтересів Мін’юсту, - Довидас Віткаускас

Право-Justice

Керівник проекту Європейського союзу в Україні "Право-Justice" Довидас Віткаускас зробив заяву щодо змін у Положення про Дисциплінарну комісію приватних виконавців. В ній він акцентував увагу на необхідності створення незалежної виконавчої служби та усунення конфлікту інтересів Мін’юсту як контролюючого органу та конкурента приватних виконавців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПВУ: Мін’юст знову зробив крок до звуження прав приватних виконавців".

"Україна стоїть перед серйозним викликом, пов’язаним із реформуванням системи виконання судових рішень, як головного способу захисту прав власності на практиці та в ефективний спосіб. Невиконання судових рішень є найпоширенішою скаргою проти України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).  Успішна реформа виконавчої системи стосується безпосередньо підвищення довіри української громадськості та іноземних інвесторів до України як безпечного місця для володіння майном та ведення бізнесу, - заявив Довидас Віткаускас. - З оцінок Ради Європи та інших міжнародних структур випливає, що хронічну проблему з невиконанням судових рішень в Україні можна вирішити лише шляхом створення незалежної виконавчої служби".

Експерт звернув увагу, що одним із ключових завдань у цьому процесі є належне регулювання дисциплінарної процедури Міністерством юстиції та Асоціацією приватних виконавців.

"Міністерство юстиції повинно запобігати конфлікту інтересів при виконанні подвійної ролі регулятора / контролюючого органу та конкурента приватних виконавців. Особливий акцент належить зробити на зменшенні обсягу дисциплінарної практики в контексті ефективного виконання (на відміну від невиконання)", - зазначив Довидас Віткаускас.

Також керівник проекту ЄС "Право-Justice" вважає, що нові регуляторні акти щодо виконання судових рішень мають прийматися після консультацій з професійною самоврядною організацією, щоб забезпечити ефективність нормативно-правових актів і подальше покращення виконавчого провадження.

"Міністерство юстиції має вести конструктивний діалог з Асоціацією приватних виконавців щодо покращення нормативно-правової бази у сфері виконавчого провадження", - наголосив Довидас Віткаускас.

Нагадаємо, Мін'юст спростило доступ громадян до інформації з Держреєстру обтяжень рухомого майна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати