20 жовтня 2021, 17:49

Рахункова палата знайшла додаткові доходи у бюджеті на 2022 рік на понад 33 млрд грн

Пресслужба Рахункової палати

Рахункова палата знайшла додаткові резерви за чотирма джерелами доходів загалом на 32,7 млрд грн. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи у Верховній Раді Висновки за результатами експертизи проєкту Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Київ та Київська область очолили антирейтинг порушень прав адвокатів у ІІІ кварталі"

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати. 

Голова Рахункової палати відмітив, що Уряд вперше затвердив Бюджетну декларацію на три роки і державний бюджет 2022 має формуватися з врахуванням її показників та визначених стратегічних орієнтирів. Водночас, додав він, прогноз Уряду щодо зростання реального ВВП на 3,8% є дещо оптимістичним. 

Рахункова палата також вважає за необхідне при доопрацюванні проєкту бюджету звернути увагу на формування окремих видатків. «Наступного року на виплату пільг і житлових субсидій передбачено на 3,2 млрд грн більше, ніж цього року. Але, якщо зростатимуть ціни на газ і збільшиться кількість субсидіантів, може виникнути додаткова потреба у коштах», − сказав Валерій Пацкан. Крім того, зауважив він, в проєкті державного бюджету на 5,3 млрд грн збільшені видатки для Пенсійного фонду, але при цьому уже за цей рік на 10 млрд грн збільшилася сума непогашених позик, наданих Фонду з ЄКР.  «Станом на 1 жовтня Пенсійний фонд має заборгованість перед Казначейством понад 75 млрд гривень. Нарощення позик Пенсійного фонду, неповернення їх в кінці року, що спостерігається два роки поспіль, є значним фіскальним ризиком для бюджетної стабільності», − наголосив Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати також зауважив, що за низкою бюджетних програм на 15,5 млрд грн не розподілені субвенції між місцевими бюджетами і це посилює ризик несвоєчасного перерахування і неефективного використання коштів платників податків.

Ще одне питання – розмір прожиткового мінімуму. Голова Рахункової палати зауважив, що у 2022 році номінальний прожитковий мінімум на одну особу зросте на 8,2% або 196 гривень, до 2 тис. 589 грн, але реально прожитковий мінімум зросте лише на 2%. «Рахункова палата неодноразово наполягала на необхідності змін підходів до формування розміру прожиткового мінімуму. Адже реальний прожитковий мінімум, розрахований Мінсоцполітики, в 1,7 раза більший, ніж закладений в проєкті бюджету», − зазначив Голова Рахункової палати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати