12 жовтня 2021, 14:18

Рахункова палата: За три квартали року загальний фонд держбюджету недоотримав 83,8 млрд гривень

Пресслужба Рахункової палати

Обсяг невиконання плану надходжень загального фонду державного бюджету з початку року зростає. За січень–вересень загальний фонд недоотримав 83,8 млрд грн (6,8%) від плану. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час розгляду на засіданні інституції Висновків про результати аналізу виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів 2021 року в частині надходжень загального фонду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За 4 роки Рахункова палата виявила порушень на 13 млрд грн у використанні коштів на охорону довкілля"

Він зазначив, що більше плану на три квартали отримали доходів і коштів від повернення кредитів.

План доходів загального фонду на січень–вересень перевиконаний на 28,6 млрд грн (3,8%). Зокрема, рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення – на 11 млрд грн (42,8%); ПДВ із вироблених в України товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 10 млрд грн (9,6%); ПДВ із ввезених на митну територію України товарів – на 6 млрд грн (2,5%). Кредитів повернули на 562 млн грн (10,8%) більше плану”, – розповів Валерій Пацкан.

Для порівняння, у січні–вересні 2020 року невиконання доходів загального фонду – 10 млрд грн (1,5 %).

Водночас, підкреслив Голова Рахункової палати, менші плану надходження від державних запозичень і приватизації держмайна.

Від запозичень надійшло на 103 млрд грн (22%) менше плану. Зокрема від розміщення ОВДП недоотримали 54,5 млрд грн (17,2%) від плану. Зовнішні запозичення на 48,8 млрд грн, або (33%) менше плану, і це включаючи зарахування до загального фонду держбюджету частини надходжень від МВФ унаслідок розподілу спеціальних прав запозичення в сумі 1 млрд СПЗ, що еквівалентно 37,9 млрд гривень”, – зауважив Валерій Пацкан.

Він також додав, що від приватизації державного майна надійшло лише 1,8 млрд грн, що менше плану на 9,6 млрд грн (84,3%).

У результаті, надходження загального фонду менші плану на 83,8 млрд грн (6,8 %), – зазначив Голова Рахункової палати. – Мушу констатувати, що сума невиконання плану надходжень загального фонду держбюджету у січні – вересні зросла, порівняно з першим півріччям (63 млрд гривень)”.

Висновки підготовлені на основі оперативної інформації про виконання загального фонду Державного бюджету України станом на 1 жовтня 2021 року, отриманої на запит Рахункової палати від Державної казначейської служби України.

Рахункова палата

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати