14 липня 2021, 11:45

Рахункова палата: 2,8 млрд грн недоотримав бюджет від користування держмайном у 2020 році

Пресслужба Рахункової палати

У 2020 році Державний бюджет України недоотримав 2,8 млрд грн орендної плати за користування цілісними майновими комплексами та іншим державним майном.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рахункова палата: Майже 103 млн грн при створенні ЄСІТС витрачені нерезультативно"

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати. 

План надходжень від оренди цілісних майнових комплексів та іншого державного майна не виконаний. Протягом 2020 року до держбюджету було перераховано 1,3 млрд грн (31,7% від плану). Несвоєчасність прийняття Кабінетом Міністрів України відповідних нормативно-правових актів призвела до неукладення нових договорів про передачу державного майна в оренду та, як наслідок, – до недонадходження коштів до державного бюджету.

Про це свідчить аналіз звіту Фонду державного майна України за 2020 рік у частині, що впливає на виконання державного бюджету. 

Загалом до держбюджету у 2020 році від приватизації, оренди державного майна та дивідендів від суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління Фондом, надійшло 3,8 млрд грн (на 29,4% більше ніж у 2019 році). Від дивідендів та відрахування частини чистого прибутку акціонерних товариств, що перебувають в управлінні Фонду, надійшло лише 260,56 млн грн, що у 3,2 раза менше ніж у 2019 році (840 млн гривень).

Внаслідок встановлення у 2020 році Верховною Радою України тимчасового мораторію на продаж об’єктів великої приватизації та зменшення планового завдання з находження коштів від приватизації у 24 рази (з 12 млрд грн до 500 млн грн), Фонд перевиконав план надходжень від приватизації держмайна.

Так, від продажу 451 об’єкта малої приватизації держбюджет отримав 2,25 млрд грн, або 449,63% планового показника. Зокрема, тільки від продажу двох об’єктів малої приватизації ПрАТ «Готель «Дніпро» і акціонерного товариства «Київпассервіс» було отримано 1,34 млрд грн (59,7% від загальних надходжень). Щодо інших об’єктів – аналізом встановлено, що у 2020 році продовжилась практика виставлення на продаж малопривабливих об’єктів, переважна кількість яких не має правовстановлюючих документів та які перебувають у напівзруйнованому, розібраному стані.

Серед 23 підприємств, що планувалося виставити на продаж, Фондом було відібрано радника з підготовки до приватизації та продажу лише одного об’єкта – АТ «Перший київський машинобудівний завод», з яким з 06 жовтня 2020 року укладено відповідний договір.

Контроль за передачею державного майна в оренду Фондом здійснено неповною мірою. Заборгованість орендарів перед державним бюджетом становить 601 млн грн, що на 59,6% більше ніж у 2019 році.

Аналіз показав неповне відображення у звіті Фонду діяльності з управління корпоративними правами держави. Зокрема, відсутня інформація про несвоєчасне затвердження працюючими господарськими товариствами фінансових планів на 2020 рік. Так, лише 16 із 41 суб’єкта затвердили фінплани вчасно, ще 17 – подали їх з порушенням термінів (до кінця 2019 року), 8 – не подавали такі плани, а 9 фінпланів було затверджено на початку фінансового року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати