21 листопада 2019, 16:22

Раді рекомендували прийняти за основу законопроект щодо планування використання земель

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу законопроект щодо планування використання земель.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект щодо уповноважених ВРУ не відповідає вимогам ч. 1 ст. 157 Конституції, - КСУ".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, метою законопроекту №2280 є врегулювання питань встановлення меж громад; комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою; унормування питань, пов’язаних із її затвердженням; нормування формування електронної картографічної основи для планування території; забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування, а також створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення.

Так, пропонується внести зміни до Земельного і Водного кодексів, законів "Про землеустрій", "Про регулювання містобудівної діяльності" та "Про Державний земельний кадастр", "Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", "Про місцеве самоврядування в Україні", якими запроваджується можливість складання схем просторового планування території громади як інструменту комплексного управління у галузі використання земель громади, встановлення їх призначення, зонування території та визначення напрямів її збалансованого розвитку.

На думку авторів, прийняття законопроекту дозволить:

  • забезпечити сталий розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів;
  • удосконалити управління у сфері містобудівної діяльності та землеустрою;
  • спростить виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт для потреб просторового планування;
  • сприятиме розвитку автоматизованих систем управління ресурсами, комплексному збереженню повноцінного життєвого середовища, довкілля та культурної спадщини.

Крім цього, прийняття законопроекту дозволить забезпечити ефективне використання та охорону всіх земель у межах території ОТГ, залучати інвесторів, задовольняти земельні потреби своїх громадян тощо.

Нагадаємо, відсьогодні набрали чинності зміни до Водного кодексу України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати