У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9128, який пропонує обмежити використання патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У пояснювальній записці автори законопроєкту наголошують на неприпустимій недоцільності використання так званої патріотичної тематики у комерційних цілях: «Прикро, що в маркетингових комунікаціях виробники споживчих товарів та послуг вдаються до недоречного використання трагічних подій війни, назв 2 постраждалих міст, патріотичних закликів і військових вітань. Ідеться про реєстрацію торговельних марок алкогольних напоїв, продуктів харчування, інших товарів (ТМ Героїчна Буча Комбуча зі смаком цитрусу, насіння редису «Азовсталь» та інші приклади), назви акцій для клієнтів, слогани реклами, які застосовують чи обігрують воєнну тематику у необережний, а подеколи і просто у неприпустимий спосіб».
Згідно із документом, не можуть одержати правову охорону та не можуть бути зареєстровані як торговельні марки позначення, що:
- відтворюють повністю чи частково назви подій, пов’язаних із стримуванням російської збройної агресії;
- відтворюють назви населених пунктів та місцевостей, постраждалих унаслідок російської збройної агресії, а також місць (населених пунктів чи їх частин), що є загальновизнаними символами стійкості та героїзму Українського народу;
- містять згадування бойових дій та військових операцій;
- відтворюють найменування виробників, назв типів і видів озброєння, військової і спеціальної техніки;
- відтворюють назви родів військ, військових підрозділів Збройних Сил України, інших створених відповідно до законів України військових формувань (підрозділів);
- відтворюють привітання, які визначені законодавством як офіційні для Збройних Сил України, інших створених відповідно до законів України військових формувань.
Обмеження не поширюватимуться на рекламу фільмів, відео чи книг, присвячених повномасштабній війні в Україні.
Підставою створення цього законопроєкту стала заява від понад 300 активістів, ініціаторкою якої була спічрайтерка Дар’я Глущенко.