20 квітня 2021, 12:31

Раді пропонують ввести штрафи для батьків, чиї діти продають товари на проїжджій частині

На розгляд народним депутатам України подано законопроект щодо посилення відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за вчинення їх дітьми окремих правопорушень у сферах безпеки дорожнього руху та торгівлі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Дохід отримано малолітньою/неповнолітньою дитиною: які дії батьків?"

Необхідність прийняття закону обумовлюється активними діями осіб, малолітніх та неповнолітніх дітей на проїжджій частині дороги у вигляді торгівлі товарами (квітами, надувними кульками тощо), пропонування та/або надання послуг з миття скла та фар транспортних засобів, що спричиняє перешкоди для дорожнього руху, затори, дорожньо-транспортні пригоди і, у окремих випадках, має наслідком завдання водіями транспортних засобів тілесних ушкоджень та/або смерті таких осіб.Прийняття проєкту Закону сприятиме зменшенню настання таких негативних наслідків.

Законопроєкт спрямований на створення безпеки дорожнього руху, захисту життя та здоров’я громадян, малолітніх та неповнолітніх дітей, дотримання правил торгівлі. Окрім того, даний проєкт Закону покликаний стимулювати батьків або осіб, які їх заміняють, сумлінно виконувати свої батьківські обов’язки задля уникнення випадків вчинення протиправних, небезпечних для життя і здоров’я діянь їхніми дітьми.

Що передбачає законопроект?

Законопроєктом № 5396 від 16.04.2021 вносяться зміни до статей 139 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у частині уточнення диспозицій правопорушень та посилення відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за вчинення їх дітьми цих правопорушень у сферах безпеки дорожнього руху та торгівлі.

З прийняттям цього проекту Закону створення перешкод для дорожнього руху неповнолітньою дитиною віком від 14 до 16 років передбачатиме накладення на батьків або осіб, які їх заміняють, штрафу у розмірі 680 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.

За створення перешкод для дорожнього руху малолітньою дитиною передбачається накладення на батьків або осіб, які їх заміняють, штрафу у розмірі 850 грн або громадські роботи на строк від 40 до 50 годин.

Якщо такі порушення спричинили пошкодження транспортних засобів, вантажів чи іншого майна, то законопроектом передбачається накладення штрафу на громадян у розмірі 1020 грн або громадські роботи на строк від 50 до 60 годин і накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян - суб'єктів господарської діяльності - в розмірі 680 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

У ст.160 КУпАП пропонується передбачити, що торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях, що здійснюється неповнолітніми дітьми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років тягне за собою накладення на батьків або осіб, які їх замінюють, штрафу у розмірі від 51 грн до 153 грн з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

А за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях, що здійснюється малолітніми дітьми передбачено накладення на батьків або осіб, які їх замінюють, штрафу у розмірі від 85 грн до 170 грн з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати