23 березня 2021, 15:15

Раді пропонують врегулювати порядок оподаткування діяльності Е-резидентів

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що визначає особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як самозайнятим особам вести облік доходів і витрат?"

Електронне резидентство – що це?

Електронне резидентство є статусом, який надає можливість іноземцю або особі без громадянства, яка досягла вісімнадцятирічного віку, отримувати кваліфіковані електронні довірчі послуги, електронні послуги, відкривати банківські рахунки в Україні. Наступним кроком у розвитку проекту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства є надання іноземним фахівцям можливості займатися господарською діяльністю, що сприяє залученню додаткових коштів у Державний бюджет України.

Проектом закону № 5270 від 18.03.2021 передбачається, зокрема, доповнення Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України Підрозділом 11 «Особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів», яким передбачаються тимчасові, до 31 грудня 2022 року, особливості та правила оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів-підприємців.

Хто підпадатиме під такий вид оподаткування?

Законопроектом встановлюється, що Е-резидентом-підприємцем виступає Е-резидент, який зареєстрований на підставі його заяви через систему «Е-резидент» фізичною особою – підприємцем, та обрав виключно спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і ставку єдиного податку, встановлену для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість. Зазначається також, що Е-резидент-підприємець не може використовувати працю найманих осіб.

У проекті закону пропонується встановити, що податковою адресою Е-резидента-підприємця визнається місцезнаходження адміністратора. Адміністратором, у свою чергу, виступає державне підприємство “ДІЯ”, що здійснює заходи із створення, адміністрування, технічної підтримки системи «Е-резидент», а також забезпечує та відповідає за захист та безпеку інформації в системі.

Які види діяльності зможе здійснювати Е-резидент?

Проектом закону запропоновано норму, згідно з якою Е-резидент-підприємець може здійснювати виключно такі види господарської діяльності: видання комп'ютерних ігор; видання іншого програмного забезпечення; комп'ютерне програмування; інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем; оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність тощо.

У проекті закону передбачено положення, згідно з яким Е-резидент-підприємець для здійснення підприємницької діяльності має право на відкриття рахунку лише в одній самостійно обраній ним банківській установі на території України.

Як звітуватиме Е-резидент про свою діяльність та сплату податків?

Законопроектом пропонується встановити спеціальні правила звітування Е-резидентів-підприємців. Так Е-резиденту-підприємцю одночасно з реєстрацією його Е-резидентом-підприємцем в податковому органі створюється особистий електронний кабінет, через який  відбувається взаємодія Е-резидента-підприємця з контролюючими органами.

Також  проектом закону встановлено, що для цілей оподаткування Е-резидент-підприємець зобов'язаний в інформаційній системі «Е-резидент» в порядку та в строки, встановлені КМУ, розміщувати мовою оригіналу та українською мовою: інформацію про відкриття розрахункових рахунків в банку-резиденті України; електронні копії договорів, пов’язаних з веденням господарської діяльності такого Е-резидента-підприємця; електронні копії первинних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій такого Е-резидента-підприємця; інформацію про транзакції щодо надходження або списання коштів з банківських рахунків таких Е-резидентів-підприємців; декларації платника єдиного податку тощо.

Зазначеним проектом закону також пропонується внести зміни до деяких інших законодавчих актів України. Зокрема, пропонується доповнити статтю 1087 Цивільного кодексу України частиною четвертою, якою передбачити порядок проведення розрахунків фізичних осіб-підприємців, що зареєстровані електронними резидентами, виключно у безготівковій формі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати