25 травня 2020, 14:48

Раді пропонують внести зміни до ПКУ через прийняття закону про запобігання корупції

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3524 від 21.05.2020 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції"".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Набрав чинності закон про адміністрування податків".

Законопроект розроблений з метою приведення положень Кодексу у відповідність із Законом України "Про запобігання корупції" передбачено внесення змін до статей 179 та 342 Кодексу в частині зазначення правильної назви Закону України "Про запобігання корупції", проведення спеціальної перевірки, уніфікації термінології.

Так, пропонується доповнити норми Податкового кодексу, зокрема ст. 179. "Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації)" викласти в такій редакції пункт 11: "фізичні особи, які подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", подають податкову декларацію виключно у випадках, передбачених цим розділом".

Також зазначається, що на роботу до контролюючих органів не можуть бути прийняті особи, стосовно яких Законом України "Про державну службу" встановлено обмеження. Стосовно осіб, які претендують на зайняття посад у контролюючих органах, за їх письмовою згодою проводиться спеціальна перевірка у випадках та в порядку, встановлених Законом України "Про запобігання корупції".

При цьому особи, які претендують на зайняття посад у контролюючих органах, до призначення на відповідні посади зобов’язані повідомити керівництву органів, на посади в яких вони претендують, про працюючих у таких органах близьких осіб.

Нагадаємо, Раді рекомендують ухвалити штрафи за ігнорування депутатських запитів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати