28 січня 2021, 13:59

Раді пропонують визначити перелік документів, копії яких надаються на адвокатський запит

На розгляд Верховній Раді України подано проєкт Закону № 4631 від 25.01.2021 "Про внесення змін до абзацу 1 частини 1 статті 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо зазначення видів документів, копії яких надаються на адвокатський запит".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують спростити доступ до адвокатської діяльності".

Автори законопроекту вважають, що на даний час в зв’язку з поверхневим та/або узагальненим правовим регулюванням окремих питань практичної реалізації адвокатами права на "адвокатський запит", у адвокатів часто виникають проблеми з отриманням інформації та копій документів від суб’єктів, яким надсилаються відповідні запити. Однією з таких проблем є відсутність конкретно визначеного переліку видів (форм) документів, копії яких має право отримати адвокат, а суб’єкти, до яких надіслано адвокатський запит, – відповідно надати в обов’язковому порядку. Термін "документ", а також види документів законодавчими актами також визначаються по-різному.

Тому метою даного законопроекту є усунення правової невизначеності стосовно переліку (форм) документів, копії яких надаються на адвокатський запит. Зазначення в Законі України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" невиключного переліку  видів (форм) документів, копії яких надаються на адвокатський запит, дозволить адвокатам більш ефективно використовувати механізм адвокатського запиту, матиме роз’яснювальний характер для суб’єктів, які отримують запити, та вцілому зменшить кількість випадків необґрунтованих відмов від надання копій запитуваних документів.

Тож проєктом Закону пропонується зазначення переліку видів (форм) документів, копії яких надаються на адвокатський запит, шляхом внесення змін до абзацу 1 частини 1 статті 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". А саме – у визначенні адвокатського запиту, наведеному в зазначеній нормі, після слів "копій документів" в дужках пропонується наведення наступного роз’яснення: "(створених у паперовій формі або у вигляді матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, зокрема електронних)".

Доповнення пропонується, зокрема, з урахуванням аналогії права – пункту 1 частини 2 статті 99 КПК, де таким чином визначається один з видів (форм) документів.

Зазначений перелік видів (форм) документів, який пропонується додати, є невиключним, однак він слугуватиме певним орієнтиром для суб’єктів, якими отримано адвокатський запит, для розуміння того, які документи мають бути надані адвокату в будь-якому випадку. 

При цьому стосовно захисту прав третіх осіб (нерозголошення персональних даних і т.д.), регулювання даних питань не зазнає змін і в разі їх виникнення вони вирішуватимуться з урахуванням існуючого обмеження щодо надання інформації (інформація, яка має статус «інформації з обмеженим доступом», на адвокатський запит згідно положень ст. 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" не надається).

Нагадаємо, учасники справ зможуть писати судові рішення за суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати