13 жовтня 2021, 10:52

Раді пропонують посилити відповідальність за порушення правил користування метро

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт щодо вдосконалення системи притягнення до адміністративної відповідальності пасажирів за порушення правил користування метрополітеном.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Порядок притягнення до адмінвідповідальності на підставі автофіксації порушень ПДД є неконституційним – НААУ"

Обґрунтування прийняття акта

Норми КУпАП мають лише фрагментарне закріплення адміністративної відповідальності за вчинення порушення правил користування метрополітеном. Крім того, норми КУпАП є застарілими та діюча адміністративна відповідальність за порушення правил користування електротранспортом (ст.ст. 119, 134 та 135) не охоплює правопорушення вчинені на метрополітені.

Що пропонується?

Законопроєктом № 6164 від 11.10.2021 пропонується розширити дію ст. 119 КУпАП та передбачити адміністративну відповідальність за вчинення окремих протиправних дій на метрополітені, зокрема

  • за пошкодження вагонів метрополітенів та їх внутрішнього обладнання передбачається накладення штрафу у розмірі від 340 грн до 850 грн.
  • засмічення вагонів та станцій метрополітену тягне за собою попередження або накладення штрафу від 170 грн  до 340 грн.
  • куріння у вагонах та станціях метрополітену тягне за собою попередження або накладення штрафу від 85 грн до 340 грн.
  • проїзд на дахах вагонів, виступаючих частинах вагонів тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 340 грн до 680 грн.
  • самовільне проникнення до тунелів, технологічних та інших приміщень метрополітену тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 510 грн до 850 грн.

Одночасно законопроект передбачає зміни запровадження адміністративної відповідальності за провезення в метрополітені небезпечних предметів та речовин (ст. 133 КУпАП) та неоплачене провезення багажу в міському електричному транспорті (ст. 134 КУпАП).

Законопроєкт містить зміни до процесуальної частини КУпАП, зокрема:

- суди набувають компетенцію щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 119 КУпАП (пошкодження внутрішнього обладнання автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів, трамваїв та вагонів метрополітену), що дасть можливість одночасно, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішити питання про відшкодування шкоди без прив'язки до суми (ч. 1 ст. 40 КУпАП);

- Національна поліція, органи автомобільного транспорту та міського електричного транспорту наділяються правом складати протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи та виносити постанови у сфері порушення правил користування міським електричним транспортом (зокрема частини 2-5 ст. 119);

- від імені органів міського електричного транспорту виносити постанови у справах будуть начальники станцій метрополітену та їх заступники (частини друга, третя, четверта та п'ята статті 119, частина п'ята статті 133, частина друга статті 134);

- зміни до ст. 258 КУпАП розширюють можливість спрощеного провадження (без складання протоколу про адміністративне правопорушення) за порушення правил перевезення у міському електричному транспорті.

Прикінцеві положення законопроєкту включають зміни до законів України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" від 19.12.1995 та "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" від 22.09.2005 щодо уточнення заборонених місць для куріння тютюнових виробів, кальянів та електронних сигарет та заборонних місць для розпивання алкогольних напоїв.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати