07 травня 2021, 18:37

Раді пропонують "легалізувати" Установу бізнес-омбудсмена в Україні

Пресслужба ВРУ

У Верховній Раді України доопрацьовано законопроект, яким пропонується закріпити на законодавчому рівні права та обов'язки Установи бізнес-омбудсмена в Україні, законопроєкт № 3607.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Світовий банк фінансуватиме удосконалення вищої освіти в Україні"

Про це повідомляє пресслужба ВРУ.

КМУ та ЄБРР 12 травня 2014 року підписали Меморандум про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи, що передбачає створення інституту бізнес-омбудсмена. А з кінця 2014 року в Україні функціонує Рада бізнес-омбудсмена, положення якої схвалене постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 691.

Завданням законопроекту є запровадження на законодавчому рівні в Україні інституту бізнес-омбудсмена, метою діяльності якого є захист малого та середнього бізнесу, а також сприяння суб’єктам господарювання, які зазнали впливу недобросовісної поведінки, у захисті їх права на свободу підприємницької діяльності або в захисті від неправомірного втручання в їх господарську діяльність.

У доопрацьованому законопроекті передбачено порядок проведення конкурсу на зайняття посад бізнес-омбудсмена та його заступників, уточнено права та обов’язки бізнес-омбудсмена, а також типи актів, які можуть ним прийматися на виконання завдань Установи, деталізовано порядок розгляду скарг; чітко визначено, яка інформація може надаватись Установі; виключено норми, які передбачали адміністративну відповідальність за неналежну співпрацю із Установою та відповідно право бізнес-омбудсмена і його заступників складати протоколи про адміністративні правопорушення; передбачений особливий порядок притягнення до кримінальної відповідальності бізнес-омбудсмена та його заступників.

Проект Закону визначає:

  • організаційні та правові засади створення і діяльності Установи бізнес-омбудсмена (далі – Установа);
  • завдання, права та повноваження Установи;
  • принципи її взаємовідносин з підприємствами незалежно від форми власності, ФОПами та органами державної влади та  місцевого самоврядування з метою усунення випадків недобросовісної поведінки і запобігання таким випадкам, створення ефективних механізмів сприяння у реалізації гарантій права на свободу підприємницької діяльності та захисту від неправомірного втручання в господарську діяльність.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати