Верховна Рада 5 листопада 2025 року прийняла постанову про звернення до міжнародних організацій щодо посилення тиску на російську федерацію у зв’язку із систематичними злочинами проти журналістів і працівників медіа (№14175). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Рада прийняла за основу законопроєкт щодо підтвердження страхового стажу".
Так, звернення було до Організації Об’єднаних Націй, парламентів та урядів держав - членів Європейського Союзу та НАТО, Європейського Парламенту, Міжпарламентського Союзу, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Міжнародної федерації журналістів, Європейської федерації журналістів, Міжнародної неурядової організації "Комітет захисту журналістів", Міжнародної неурядової організації "Репортери без кордонів".
Верховна Рада закликала міжнародну спільноту продовжувати посилювати політико-дипломатичний і санкційний тиск на рф через численні злочини проти журналістів, серед яких є переслідування, катування та вбивства представників медіа. Постанова пропонує, зокрема:
- розширити персональні санкції проти осіб, причетних до переслідувань, катувань і вбивств журналістів;
- запровадити додаткові санкції проти рф та держав, які співпрацюють із нею і підтримують її терористичний режим;
- обмежити доступ російських державних і пропагандистських медіа до міжнародних інформаційних платформ;
- посилити контроль за дотриманням міжнародних стандартів інформаційної безпеки.
Крім цього, Рада закликала міжнародні інституції активізувати зусилля для звільнення та повернення в Україну всіх журналістів і працівників медіа, незаконно утримуваних рф, а також сприяти документуванню та розслідуванню злочинів, вчинених проти представників медіа.



