16 травня 2018, 10:48

Рада прийняла за основу другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває

Прес-служба Міністерства юстиції України

15 травня Верховна Рада України підтримала у першому читанні другий пакет законопроектів, що були розроблені в рамках ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Про це повідомляє Міністр юстиції України Павло Петренко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Оподаткування аліментів від нерезидентів України можуть скасувати».

Він також додав, що депутати підтримали підготовку до другого читання всіх трьох законопроектів, які входили до цього пакету, за скороченою процедурою.

«Це значить, що вже наступного сесійного тижня Верховна Рада зможе проголосувати ці закони в цілому», – зазначив міністр юстиції.

Серед запропонованих у законопроектах змін:

  • Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу.
  • Система автоматизованого арешту коштів боржників.
  • Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних осіб.
  • Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
  • Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
  • Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
  • Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.
  • Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
  • Збільшення рівня мінімального утримання дитини тим з батьків, хто не проживає з родиною.

Так, до другого пакету в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває входить 3 документи: проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№8294 від 19.04.2018), проект Закону «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№8295 від 19.04.2018) та проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати