24 лютого 2021, 17:23

Puma оголосила війну олімпійським товарним знакам

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Олімпійський комітет США (USOPC) подав до суду на Puma за порушення прав на товарний знак, стверджуючи, що компанія з виробництва спортивного одягу «оголосила війну» олімпійським товарним знакам.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


23 лютого 2021 р. USOPC подав скаргу в окружний суд штату Колорадо, стверджуючи, що Puma викликає плутанину серед споживачів щодо спонсорської підтримки запізнілих Олімпійських ігор Токіо-2020. У березні 2020 р. Puma подала заявку на реєстрацію товарного знака (№ в США 88/846/322) Puma Tokyo 2021, який поширюється на одяг, спортивне спорядження і сумки. Дізнавшись про це, USOPC зв'язався з Puma і попросив компанію відкликати свою заявку, але Puma відмовилася. Пізніше вона подала заявки на кілька інших товарних знаків, включаючи Puma Beijing 2022 і Puma Tokyo 2022, а також ініціювала анулювання товарних знаків щодо товарних знаків USPOC.

«PUMA оголосила війну знакам Ігор, спробувала зареєструвати їх для себе і подала прохання про скасування реєстрації знаків Ігор. Оголошення PUMA війни знакам Ігор — це злегка завуальована спроба отримати вигоду від асоціації з Олімпійськими іграми, не стаючи спонсором «Олімпійського партнера» (TOP)», — йдеться у скарзі. USOPC зажадав заборонити використання товарних знаків, які порушують права інтелектуальної власності, припинити процедуру анулювання Puma товарних знаків і підтримати в суді товарні знаки Tokyo 2020 і Beijing 2022.

Puma подала заявку на отримання аналогічних знаків, що належать до ключових перенесених спортивних заходів. У квітні минулого року вона подала заявку на отримання знаку Puma Euro 2021 після перенесення чемпіонату Європи з футболу-2020.

У 1996 р. на Олімпійських іграх в Атланті, які офіційно спонсорувала компанія Nike, компанія Puma зіткнулася з розбіжностями у зв'язку з передбачуваним паразитичним маркетингом після того, як спринтер Лінфорд Крісті з'явився на прес-конференції в контактних лінзах з логотипом Puma.   Успіх Олімпійських ігор зробив їх дуже привабливою можливістю для спонсорства. Цей успіх також зробив їх мішенню як для порушників, так і для маркетологів.

 Міжнародний олімпійський комітет (МОК) дав відсіч, зажадавши від усіх приймаючих країн укласти угоди, що стосуються, серед іншого, захисту прав інтелектуальної власності та прав офіційних спонсорів. Найважливішим міжнародним актом у галузі охорони і захисту олімпійської символіки є Найробський договір про охорону олімпійського символу 1981 р.  Відповідно до цього документа, олімпійський символ складається з 5 переплетених кілець: блакитного, жовтого, чорного, зеленого і червоного, поміщених у такому порядку зліва направо, зображених в одному або різних кольорах.

Крім олімпійського символу, до елементів олімпійської символіки належать олімпійський прапор, олімпійський девіз, олімпійська емблема, олімпійський гімн. Всі вони описані в Олімпійській хартії, яка є іншим найважливішим міжнародним документом в області олімпійського руху. Відповідно до правила 7 Олімпійської хартії, «Олімпійські ігри є виключною власністю Міжнародного олімпійського комітету (МОК), якому належать всі права та дані, пов'язані з ними; зокрема і без будь-яких обмежень, МОК належать права на Ігри, пов'язані з організацією, використанням, мовленням, записом, поданням, відтворенням, доступом і поширенням у будь-якій формі і будь-якими засобами і методами, що існують в даний час або тими, що розвинуться в майбутньому. МОК визначає умови доступу та використання даних, що мають відношення до Олімпійських ігор та змагань і спортивних виступів Олімпійських ігор. Олімпійські символ, прапор, девіз, позначення (включаючи, але не обмежуючись словами «Олімпійські ігри» і «ігри Олімпіади»), знаки, емблеми, вогонь і факели, як вказується в правилах 8–14, все разом і окремо є «олімпійською власністю». Всі права на кожний окремо і на всі разом елементи олімпійської власності належать виключно МОК, включаючи, але не обмежуючись використанням у комерційних цілях, для отримання доходу і в рекламних цілях».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати