Керівники підрозділів органів прокуратури та досудового розслідування, які спеціалізуються на міжнародних злочинах, пов’язаних з агресією рф, обговорили та узгодили спільні стандарти розслідування і підходи до структурування справ. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Ірина Мудра: Завдання Міжнародного реєстру збитків – створити базу всіх збитків, яких зазнала Україна через агресію рф".
Так, ще однією метою зустрічі було формування спільного розуміння пріоритетів роботи на поточний рік і налагодження ефективної взаємодії між прокурорами та слідчими.
"Національна система переслідування за міжнародні злочини в Україні набуває все більш чітких обрисів – зʼявилися спеціалізовані підрозділи в органах прокуратури, а згодом в Нацполіції України та СБУ, розробляються спільні стандарти розслідування, спільні бази даних та аналітичні інструменти; визначаються спільні пріоритети та напрями руху, – зазначив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов. – Проте не менш важливим є відчуття спільної справи, попри приналежність до різних інституцій, розуміння спільної мети та завдань – без цього система буде лише накопиченням неузгоджених та бездушних елементів, ну й власне не буде системою як такою".
Як зазначається, під час зустрічі різні організації, які працюють із документуванням злочинів в Україні, презентували свої підходи до структурування кейсів. Своєю експертизою, зокрема, ділилися представники Truth Hounds, TRIAL International та Global Rights Compliance. Експерти Міжнародного кримінального суду розповіли про стандарти управління розслідуванням, які застосовує МКС, а експерт Norwegian Centre for Human Rights, суперінтендант поліції Норвегії Івар А. Фахсінг поділився підходами норвезьких і британських поліцейських до структурування та планування розслідування великих справ.
Зустріч була організована Офісом Генерального прокурора у партнерстві з JustGroup, Норвезьким центром з прав людини Університету Осло та організаціями Truth Hounds та TRIAL International, за підтримки UK Foreign, Commonwealth & Development Office.