20 травня 2024, 11:45

Прокуратура зобов'язала заповідник охороняти печерну стоянку доби палеоліту

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Тячівська окружна прокуратура Закарпатської області у судовому порядку зобов’язала Карпатський біосферний заповідник укласти охоронний договір на пам'ятку археології національного значення – печерну стоянку доби палеоліту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ухвалено обвинувальні вироки так званим голові і депутату "народної ради днр"

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

У 2023 році Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури та визнав протиправною бездіяльність заповідника, адже такий документ не було укладено самостійно.

Наразі рішення суду реально виконано.

Карпатський біосферний заповідник, на території якого знаходиться археологічна пам’ятка, фактично уклав охоронний договір із Департаментом культури Закарпатської обласної військової адміністрації.

"Варто підкреслити, що укладення такого договору надає можливості для запобігання її руйнуванню і знищенню, а також сприятиме збереженню як унікального джерела історії. Відомо, що стоянку, розташовану на схилі гори в с. Велика Уголька Тячівського району Закарпатської області, виявили у 1972 році. Історики вказують, що виникла вона 1,5 млн – 10 тис років до нашої ери, і була першою на Закарпатті печерною стоянкою людей кам'яного віку. Наразі з її допомогою можна вивчати, як жило населення регіону у часи палеоліту", - зазначають в ОГП.

Прокурори продовжують працювати задля захисту інтересів держави у сфері дотримання законодавства України з питань охорони культурної спадщини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати