24 травня 2019, 16:14

Процес проведення узгоджених процедур буде модернізовано

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Рада з міжнародних стандартів аудиту та надання впевненості (The International Auditing and Assurance Standards Board, IAASB) має намір модернізувати процес проведення узгоджених процедур (agreed-upon procedures), внісши зміни до Міжнародного стандарту супутніх послуг (МССП) 4400 "Завдання з виконання узгоджених процедур стосовно фінансової інформації".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "55% опитаних не розуміють функції аудиту, - дослідження".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, слід зазначити, що узгоджені процедури застосовують у своїй роботі аудиторські фірми з різних куточків світу. Як зазначається, попит на перевірки, де аудитори керуються МССП 4400 "Завдання з виконання узгоджених процедур стосовно фінансової інформації" (Standard on Related Services (ISRS) 4400, Engagements to Perform Agreed-Upon Procedures Regarding Financial Information), з кожним роком зростає.

У такий спосіб, зокрема, відбується перевірка витрат за грантами, міжнародною технічною допомогою, здійснення інших видів фінансування. Також переважна більшість проектів з податкового аудиту відбувається із застосуванням МССП 4400 "Завдання з виконання узгоджених процедур стосовно фінансової інформації".

У ПАБУ вказують, що цей стандарт був розроблений понад 20 років тому, і сьогодні його положення не завжди відповідають сучасним вимогам проведення аудиторських перевірок. Саме тому Рада з міжнародних стандартів аудиту та надання впевненості в 2015 р. розпочала консультації щодо внесення змін до стандарту та його модернізації. Як зазначається, були внесені незначні коригування, проте є всі підстави очікувати, що незабаром стандарт зміниться кардинально.

Нагадаємо, FASB виступила з ініціативою про зміни до GAAP для спрощення розрахунку податку на прибуток.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати