18 листопада 2021, 14:42

Призначити неможливо чекати: спільне публічне звернення ВРП та професійних організацій щодо призначення суддів

Пресслужба ВРП

Вища рада правосуддя вперше спільно з суддівськими та адвокатськими організаціями звернулась до Президента України Володимира Зеленського як гаранта Конституції України з відкритим листом з проханням призначити суддів задля вирішення гострої кадрової кризи, що склалась в українських судах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Посадовий оклад судді: у Раді зареєстрували законопроєкт щодо розміру зарплат у судах"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Нездійснення правосуддя призводить до порушення конституційних прав громадян на судовий захист та обмеження гарантій доступу громадян до правосуддя, що негативно впливає на незалежність та авторитет судової влади, підриває довіру громадян до судів.

У зверненні наголошується, що попри значне недофінансування, інформаційні кампанії в засобах масової інформації та соціальних мережах, колосальне навантаження та роботу в умовах карантину українські суди працюють та забезпечують людям право на життя і здоров’я та право на справедливий суд.

Проблема нестачі суддівських кадрів потребує негайного вирішення, саме тому, щоб уникнути колапсу судової влади, ВРП та професійні асоціації закликають Главу держави видати відповідні укази про призначення на посади суддів кандидатів, стосовно яких Вищою радою правосуддя внесені відповідні подання, та привести до присяги суддів, призначених на посади.

Повний текст спільного публічного звернення щодо призначення суддів.

Відеозапис засідання Вищої ради правосуддя.

Рішення про публічне звернення Вищої ради правосуддя.

Звернення Національної асоціації адвокатів України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати