29 листопада 2022, 16:41

Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство: аудит Рахункової палати

Пресслужба Рахункової палати

Виконавці Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» використали кошти держбюджету на цілі, визначені Угодою про позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Законом «Про Держбюджет на 2021 рік», Операційним посібником, а також із урахуванням керівних положень Світового банку щодо закупівель та використання коштів. Фінансово-господарські операції провели відповідно до закону і керівних положень МБРР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що показав аудит лікарні "Охмадит"

Про це йдеться у Звіті про результати фінансового аудиту проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», повідомляє пресслужба Рахункової палати.

За 2021 рік на виконання відповідної Програми використали загалом 140 млн грн (або майже 4,8 млн дол. США за курсом 29,2 грн) із 279 млн грн (9,5 млн дол. США), затверджених у законі про держбюджет на 2021 рік. Отриманий аванс становив 514 млн гривень.

Аудит засвідчив, що використані у 2021 році кошти позики підтверджені даними бухгалтерського обліку, а їх надходження до загального фонду держбюджету – відповідними документами.

Оскільки на момент проведення фінансового аудиту Рахунковою палатою окремі територіальні громади Дніпропетровщини, Донеччини, Запоріжжя, Луганщини, Миколаївщини, Херсонщини, Харківщини, Сумщини та Чернігівщини були розташовані в районі проведення бойових дій або перебували в окупації, фахівці інституції не могли впевнитися в цільовому та законному використанні 45 млн грн бюджетних коштів та 7 млн грн субвенції з держбюджету.

Аудит встановив, що в 2021 році Казначейство спрямувало обласним бюджетам 62,5 млн грн субвенції на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад. Із цієї суми вони не використали 55,5 млн грн, які перебувають на рахунках відповідних місцевих бюджетів.

Аудитори Рахункової палати констатували, що у Зведеному звіті про стан реалізації Програми не відображено інформацію про видатки за проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру на 27 млн гривень. А також відображено недостовірну інформацію про проведення земельної реформи на цю ж суму.

Також фахівці інституції виявили несуттєві викривлення фінансової звітності на загальну суму понад 1 млн грн, які виникли внаслідок недоліків існуючої облікової політики та відсутності достатнього внутрішнього контролю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати