22 квітня 2020, 11:00

Пріоритети стратегії IAASB – врахування громадських інтересів, упровадження інновацій та гнучкість у роботі

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Рада з міжнародних стандартів аудиту та надання впевненості (International Auditing and Assurance Standards Board, IAASB) опублікувала стратегію діяльності організації на 2020–2023 роки та план роботи на 2020–2021 роки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як нейтралізувати ризик аудиторської помилки в часи форс-мажору".

Про це зазначають у ПАБУ.

Як зазначається, у грудні 2019 року була прийнята остаточна версія плану роботи. У ньому увага акцентувалася на тому, як саме IAASB має вирішувати актуальні проблеми сьогодення і при цьому завершити проєкти, які вже реалізуються.

Так, планом роботи IAASB передбачено прийняття стандартів з питань безперервної діяльності, шахрайства та збору аудиторських доказів, а також задоволення потреб аудиторів менш комплексних підприємств (Less Complex Entities) та інші питання.

Стратегія, яка розроблялася упродовж двох років в умовах розширених зовнішніх консультацій, має на меті укріпити довіру до звітності, зокрема фінансової, за допомогою високоякісного аудиту та супутніх послуг з надання впевненості.

Деякі ключові компоненти стратегії та робочого плану:

  • посилення акценту на актуальних проблемах, аби Міжнародні стандарти IAASB і надалі залишалися основою високоякісного аудиту й супутніх послуг з надання впевненості;
  • інноваційний підхід до зміцнення та розширення гнучкості, можливостей та спроможності виконувати потрібну роботу в потрібний час;
  • підтримка та поглиблення співпраці із зацікавленими сторонами задля прийняття актуальних, прогресивних та дієвих міжнародних стандартів.

Голова IAASB Том Сайденстайн (Tom Seidenstein) зауважив: "IAASB визнає суттєві виклики, які постали перед аудитом, та стандарти, що регулюють його. Стратегія та робочий план – важливі орієнтири організації, які повинні допомогти ефективно та креативно відповісти на ці виклики. Зрештою, ще чотири роки ми будемо адаптувати нашу стратегію, однак основний акцент залишиться на громадських інтересах, інноваціях, гнучкості та співпраці".

У ПАБУ зазначили, що хоч IAASB затвердила стратегію ще перед початком пандемії, усе ж цілі, викладені в ній, залишаються актуальними. Організація визначає, що, можливо, доведеться дещо адаптувати свій робочий план у міру появи нових пріоритетів та впливу пандемії на здатність виконувати роботу. 

Нагадаємо, IPSASB розробила керівництво щодо обліку витрат на соцполітику.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати