22 квітня 2019, 18:00

Причини для компанії змінити аудитора

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Для зміни аудитора достатньо рішення керівництва для розірвання договору з аудиторською компанією за наявності хоча б однієї причини для припинення співпраці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Корисні поради для найменування аудиторських фірм".

Так, один з перших тривожних сигналів для зміни аудитора - порушення умов договору, зокрема недотримання термінів проведення аудиторської перевірки та/або строків надання аудиторського висновку. Іншою причиною необхідності заміни аудитора можуть бути виявлені органом зовнішнього контролю порушення в діяльності аудиторської фірми, що ставить під сумнів якість виконаних робіт і наданих послуг.

Краща цінова пропозиція також може спонукати підприємство залучити інших фахівців. Бувають випадки, коли, прагнучи компенсувати втрату в ціні, аудиторська компанія перевантажує працівників, залучаючи їх до роботи одразу на кількох проектах, що невідворотно позначається на якості послуг. Але не завжди зниження ціни на послуги може свідчити про явне зниження якості. Аудиторська компанія може пропонувати нижчу вартість і бонусні пропозиції новим клієнтам. Підкріплюючи ці переваги високою якістю аудиту, нового клієнта можна зробити постійним, спонукаючи його скористатися додатковими сервісами.

Водночас поширеною є ситуація, коли зміна аудитора зумовлена появою нового власника компанії. Він може мати "свого" аудитора, якому довіряє, і звернутися до нього, щоб перевірити фінансово-господарську діяльність придбаної фірми.

Як зазначається, ще одним приводом замислитися про зміну аудитора є тривала співпраця з однією компанією. Аудитор, який з року в рік перевіряє одне й те саме підприємство, може втратити пильність і проводити перевірки більш формально. Як наслідок - не врахує всіх можливих ризиків, а це може позначитися на успіху бізнесу й репутації аудиторської фірми.

Нагадаємо, ОАСК заборонив призначати членів ВРП по президентській квоті.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати