04 жовтня 2016, 12:03

Презумпція правоти поліцейського: to be, or not to be?

Аргумент.Позиція.Ідея

Глава МВС Арсен Аваков вважає, що українським поліцейським потрібно дати більше можливостей для захисту свого життя. З цією метою МВС запропонує Верховній Раді ввести норму презумпції правоти поліцейського. Це означає фактичний карт-бланш на дії правоохоронців, які потім можна буде оскаржити в суді. Міністр обіцяє за тиждень розробити відповідний законопроект разом із Генпрокуратурою та особисто Юрієм Луценком.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Арсен Аваков Арсен АВАКОВ, Міністр МВС

«Поліція повинна отримувати більше прав та більше довіри від суспільства. Іншого шляху побудови ефективної правоохоронної системи немає. Необхідно вдосконалювати поліцейські сили, розширюючи рівень їхньої компетентності та відповідальності за забезпечення свобод кожного. Імператив «презумпція правоти поліцейського» повинен стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському, а потім оскаржуй!»

Анна Маляр Анна МАЛЯР, к.ю.н., експерт-кримінолог

«Спочатку підкорись, а потім оскаржуй? Хочу всім нагадати, що не минув ще місяць з дня звірячого вбивства поліцейськими О. Цукермана у Кривому озері. Як йому покійному оскаржити дії поліцейських? І що там з кримінальним провадженням? До того ж прошу не забувати, що у вбивстві поліцейських зараз підозрюється колишній поліцейський. Уявіть його або тих із Кривого озера з «презумпцією правоти поліцейського». Таку поліцію підсилювати повноваженнями небезпечно. Нехай спочатку завоюють довіру, а потім можна і повноваження розширити».

Максим ГольдарбМаксим ГОЛЬДАРБ, юрист

«Не можна приймати подібні норми в ситуації, коли органи влади настільки хиткі, коли не працює система стримувань і противаг. Прокуратурі наразі ніхто не довіряє. Суди розпадаються, оскільки судді не хочуть служити під системою, яку тепер вибудовує Адміністрація Президента. І в таких умовах поліцію хочуть наділити правом безапеляційної правоти. Причому навіть не піднімається питання про те, щоб передбачити максимально зрозумілий і прозорий механізм апеляції та негайного оскарження будь-яких незаконних, на думку людини, дій поліцейського».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати