08 липня 2021, 18:16

Президент ветував закон про відновлення роботи ВККС

Президент України Володимир Зеленський ветував закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який був прийнятий 29 червня Верховною Радою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Також Президент надав свої пропозиції, які містяться у картці законопроєкту № 3711-д:

1.Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважатиметься повноважною, за умови призначення до її складу не менше одинадцяти членів, шість із яких призначені з числа суддів або суддів у відставці.

2.Виключити абзац вісімдесят сьомий пункту 9 розділу І щодо можливості залучення на запит Конкурсної комісії додаткових експертів, фахівців міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років за рахунок власних коштів надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та/або запобігання і протидії корупції.

3.Виключити абзац двадцятий пункту 16 розділу І, яким передбачено, що рішення Конкурсної комісії ухвалюється, якщо за нього проголосували не менше ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями та двоє запропоновані Радою суддів України.

4. Абзац дев'ятнадцятий викласти в такій редакції: "На запит члена першого складу Конкурсної комісії для організаційного, технічного забезпечення здійснення його повноважень Конкурсна комісія може залучати помічників, перекладачів. Фінансування діяльності таких помічників, перекладачів може здійснюватися із залученням міжнародної технічної допомоги".

5. Розробити механізм, який би дозволив розпочати процедуру формування першого складу Конкурсної комісії у випадку, якщо з тих чи інших причин Голова Вищої ради правосуддя не звернеться до суб’єктів формування Конкурсної комісії щодо подання кандидатур до її складу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати