12 червня 2019, 18:03

Президент України підписав подання про звільнення Генерального прокурора

Інформаційне управління Апарату ВРУ

11 червня у Верховній Раді зареєстровано відповідний проект Постанови № 10380 про надання згоди на звільнення Президентом України Луценка Юрія з посади Генерального прокурора України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У поданні Президента йдеться про те, що відповідно до Закону України "Про прокуратуру" особа, що претендує на адміністративну посаду в прокуратурі, має відповідати загальним вимогам: наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права, володіння державною мовою. Водночас Закон містить і додаткові кваліфікаційні вимоги для прокурорів, що претендують на посади в прокуратурах вищого рівня - регіональних прокуратурах та Генеральній прокуратурі України.

Також зазначено, що  Закон України "Про прокуратуру" встановлює обов'язкові вимоги, яким повинен відповідати і Генеральний прокурор – стаття 27 Закону передбачає, що прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'яти років.

Таким чином, Генеральним прокурором може бути особа, яка відповідає вимогам, встановленим статтями 27 та 40 Закону України "Про прокуратуру", зокрема в частині дотримання вимог щодо наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у галузі права.

Читайте також: Скасування указів про призначення членів ВРП оскаржують у суді

"Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим Законом України "Про прокуратуру" вимогам до Генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та Закону України "Про прокуратуру", - наголошується в поданні Президента.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати