16 серпня 2018, 18:11

Президент Польщі заветував проект закону про вибори до Європарламенту

Польське Радіо

Президент Польщі Анджей Дуда заявив про своє вето стосовно законопроекту в справі виборів до Європейського парламенту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, зміни керівної партії - Право і справедливість - передбачали обрання трьох євродепутатів у кожному з округів. Досі їх число не було визначене.

Читайте також: «У президента Польщі вважають, що рішення Верховного суду порушує правові норми».

Анджей Дуда наголосив, що схвалений парламентом закон суперечив принципу пропорційності виборів. Він оцінив, що новий закон про вибори обмежив би громадянам можливість вибору, тому що в ньому втричі підвищено ефективний виборчий бар’єр. «Усі дуже добре знають, що це означало б. Це означало б, що сьогодні в Польщі, на практиці, шанс здобути серйозне представництво в Європейському парламенті мають лише дві групи», – пояснив він.

Крім того, Дуда висловив думку, що нове законодавство вплинуло б на зменшення участі громадян у європейських виборах, яка й досі була невисокою.

Президент Польщі вважає, що нове законодавство примушувало б засновувати штучні виборчі коаліції, а в них кращі позиції завжди займали б сильніші групи.

За інформацією Польського Радіо.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати