05 травня 2015, 15:44

Президент підписав Закон «Про ринок природного газу»

Прес-служба Президента України

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про ринок природного газу», який Верховна Рада прийняла 9 квітня і який визначає правові засади функціонування ринку природного газу України та покликаний створити ефективне конкурентне середовище на ринку природного газу з урахуванням основних вимог законодавства ЄС, повідомляє прес-служба Президента України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законом № 329-VIII встановлено, що ринок природного газу заснований на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатний до інтеграції з ринками природного газу держав – сторін Енергетичного Співтовариства, у тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу.

Закон «Про ринок природного газу» закріплює усталені в Євросоюзі економічно обґрунтовані підходи до організації роботи газового ринку та передбачає відокремлення функцій оператора від функцій видобувників та постачальників, чітке окреслення функцій держави та незалежність регулятора, а також вільне ціноутворення.

Законопроект було розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг та Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на виконання державної політики імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати