08 червня 2015, 9:35

Прем’єр Японії передав українському МВС 40 «Тойот» для нової патрульної служби

Прес-служба Президента України

Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе взяли участь у церемонії передачі 40 автомобілів Toyota Prius українському Міністерству внутрішніх справ, що відбулася в Академії МВС, повідомляє прес-служба Президента України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


П. Порошенко підкреслив, що уряд Японії надає не лише політичну підтримку, але й вживає низку практичних заходів допомоги Україні. Президент подякував владі та народу Японії за передачу українському МВС в рамках Кіотського протоколу понад 1,5 тис. сучасних та екологічних машин з гібридними двигунами. «Мені приємно, що ці білі красені, які стануть символом нової чесної української поліції, працюватимуть на благо України і будуть служити символом україно-японської дружби», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що ці автомобілі будуть передані новим підрозділам Національної поліції та патрульної служби, які мають стати символом нульової толерантності до корупції, і використовуватимуться по всій території України, зокрема новою міською патрульною службою, яка розпочне свою роботу в Києві вже наприкінці червня – на початку липня. Всі машини будуть оснащені сучасними спеціальними засобами.

«Застосування підрозділами МВС цих автомобілів не лише покращує умови несення служби особовим складом, але і суттєво скорочує витрати пального, заощаджує значні державні кошти і покращує екологічну ситуацію в містах, де будуть використовуватися ці автомобілі», – сказав Президент.

У свою чергу, Прем’єр-міністр Японії висловив сподівання, що передані автомобілі стануть символом української дорожньої поліції та сприятимуть реформуванню та покращенню іміджу цієї служби. «Автомобілі Toyota Prius символізують японські енергоощадні технології та є найбільш популярними гібридними авто в світі. Маючи надзвичайно високі екологічні характеристики, ці машини у порівнянні з автомобілями, які використовувалися українською міліцією раніше, забезпечують приблизно 70% скорочення викидів СО2», – сказав він.

Японський Прем’єр наголосив на готовності допомагати Україні в проведенні реформ у багатьох сферах. «Відчув, що український Уряд сповнений надзвичайної рішучості та готовності неухильно просуватися шляхом реформ», – додав Сіндзо Абе.

Одним із проектів українсько-японської співпраці у рамках схем зелених інвестицій є забезпечення Урядом Японії передачі 1568 автомобілів «Тойота-Пріус» з гібридними двигунами патрульним службам реформованої правоохоронної системи України. Під час першої фази згаданого проекту у 2013 році українській стороні було передано 1 220 вказаних автівок. Друга фаза проекту, втілена упродовж 2014 та поточного років, завершилася де-юре передачею Міністерству внутрішніх справ України 13 травня 2015 року 348 машин, з яких де-факто прийнято на баланс МВС – 256 одиниць; проходять оформлення митних процедур – 92 одиниці. 6 червня у присутності Президента України та Прем’єр-міністра Японії фактично прийнято на баланс МВС 40 із згаданих вище 92 автомобілів, розмитнення яких завершилося.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати