07 вересня 2015, 16:01

Правовий комітет ВР відзвітував про роботу під час минулих двох сесій

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань правової політики та правосуддя затвердив звіт за період роботи першої та другої сесій Верховної Ради України восьмого скликання, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З грудня 2014 року по серпень 2015 року Комітет провів 30 засідань, на яких розглянув 338 питань, з них - 288 законопроектів. Комітетом також розглянуто чотири питання по контролю за виконанням законів і постанов та низку інших питань.

Комітетом, зокрема, опрацьовано подані Президентом України як невідкладні законопроекти: про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів) №1776, про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) №2217а, а також підготовлено для розгляду проект закону про внесення змін до статті 124 Конституції України (щодо визнання положень Римського статуту) №1788.

Верховною Радою за поданням Комітету прийняти в цілому проект постанови про План законодавчого забезпечення реформ в Україні №2986.

При Комітеті було утворено Експертну групу з питань підготовки законопроекту "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", за наслідками роботи якої внесено чотири законопроекти щодо реформування Закону "Про місцеві вибори". Комітет вніс законопроекти на розгляд парламенту для прийняття рішення, враховуючи, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26 лютого 1998 року №1-рп (справа про вибори народних депутатів України) визначення компонентів виборчої системи є питанням політичної доцільності і воно має вирішуватися Верховною Радою України. 18 червня 2015 року Верховна Рада прийняла за основу один із проектів - №2831-3.

Комітетом прийнято рішення про створення на базі підкомітету з питань виборів і референдумів робочої групи щодо опрацювання проекту закону про референдум. Проведено кілька засідань робочої групи, на яких розглядався текст проекту нової редакції Закону про всеукраїнський референдум.

За поданням Комітету Верховною Радою прийнято за основу та в цілому проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою" №2860.

Впродовж першої та другої сесій Комітетом проведено низку публічних заходів:

- засідання робочої групи у формі круглого столу з опрацювання пропозицій, поданих суб'єктами права законодавчої ініціативи до законопроекту про забезпечення права на справедливий суд №1656 та проекту закону про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів. №1497. За результатами обговорень Комітетом прийнято рішення рекомендувати прийняти законопроект про забезпечення права на справедливий суд №1656 у другому читанні та в цілому, з урахуванням окремих положень законопроекту №1497, поданих у вигляді пропозицій та поправок;

- розширене засідання у формі "круглого столу" на тему: "Реформа законодавства про місцеві вибори". В ході обговорення особливу увагу приділено питанням виборчої системи виборів сільських, селищних, міських голів, депутатів місцевих рад різних рівнів та їх кількісному складу; територіальної організації місцевих виборів та порядку формування виборчих комісій, реєстрації виборців, фінансового забезпечення та передвиборної агітації на місцевих виборах, проведення голосування, порядку підрахунку голосів та встановлення результатів виборів;

- розширене засідання у формі "круглого столу" на тему: "Запровадження інституту приватних виконавців в Україні", на якому обговорено проекти законів "Про виконавче провадження", "Про внесення змін до Закону України "Про державну виконавчу службу".

Комітетом проведено круглий стіл на тему: "Запровадження інституту медіації в Україні", під час якого обговорено питання доцільності запровадження інституту медіації в Україні та його законодавчого регулювання, поняття медіації та сфери її застосування, світового досвіду зародження та розвитку медіації, історії розвитку інституту медіації в Україні, практики застосування медіації у судах тощо.

Комітет проводить роботу щодо налагодження міжнародної співпраці із залученням до роботи представників міжнародних експертних організацій. Зокрема, напрацьовано та підписано Меморандум про співпрацю між Комітетом з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Комітет здійснює свої повноваження у тісній співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, діяльність яких пов'язана з предметами відання Комітету. Зокрема, представники Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ, Вищого господарського суду, Вищого адміністративного суду, Вищої ради юстиції, Державної судової адміністрації, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Центральної виборчої комісії, Міністерства юстиції, інших міністерств та відомств неодноразово запрошувалися на засідання Комітету та робочих груп, круглі столи тощо.

Відповідно до предмету відання Комітету щодо обрання на посади суддів безстроково, звільнення суддів, надання згоди на затримання чи арешт суддів та забезпечення діяльності судів Верховною Радою звільнено з посад за загальними обставинами на підставі подань Вищої ради юстиції 235 суддів.

За результатами розгляду Комітетом за період першої та другої сесій внесено на розгляд парламенту проекти постанов про надання згоди на затримання та арешт (взяття під варту) суддів, за результатами розгляду яких Верховною Радою надано згоду на затримання та арешт (взяття під варту) 8 суддів.

Одним з важливих напрямків роботи Комітету є поліпшення організації роботи зі зверненнями громадян та пошук можливих шляхів вирішення питань, порушених у зверненнях. У відповідях, підготовлених Комітетом, надається вичерпна інформація у межах повноважень Комітету з метою забезпечення належного реагування. За період першої та другої сесій роботи до Комітету надійшло 6146 листів, із них - 2560 звернень.

На особистому прийомі громадян, який відбувся 18 лютого 2015 року, першим заступником голови Комітету Ємцем Л.О., заступником голови Комітету Алєксєєвим С.О. та членами Комітету Лапіним І.О., Сидоровичем Р.М. прийнято 42 особи, внаслідок чого Комітетом опрацьовано 53 звернення.

Комітет доклав значних зусиль для покращення інформування громадськості про свою роботу. На офіційному веб-сайті Комітету можна ознайомитися з інформацією про склад і структуру Комітету, секретаріат; проведені заходи (засідання, слухання, "круглі столи" тощо).

Комітет постійно докладає зусиль, щоб на веб-сайті Комітету та офіційному веб-сайті Верховної Ради розміщувалася найактуальніші відомості щодо діяльності Комітету та його членів.

За період першої та другої сесій роботи членами Комітету і працівниками секретаріату Комітету створені необхідні умови для подальшого вдосконалення законодавства з питань, віднесених до предметів відання Комітету.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати