08 лютого 2023, 18:01

Правоохоронці викрили "чорного археолога", який продавав знайдені скарби

Пресслужба Офісу Генерального прокурора

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора було викрито діяльність так званого "чорного археолога", який здійснював незаконну торгівлю культурними цінностями. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ повідомила про підозру посадовцям, які незаконно змінювали дані в державній електронній системі у галузі будівництва".

За даними слідства, він відкопав старожитності у вигляді срібного поясу на території Хмельницької області. Згідно з висновками спеціалістів Національного музею України, йдеться про знахідку датовану серединою III століття. Вона пов’язана з військовою культурою давніх германців у період, коли вони мігрували через територію сучасної України з Північної Європи до Чорного моря.

"Надалі "археолог" виставив знахідку для продажу на інтернет-аукціоні. Він реалізував артефакти одному із зареєстрованих на ресурсі покупців. Таким чином знайдений скарб, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність було незаконно привласнено. Відповідно до чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави"– йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час проведення обшуків за місцями проживання викритих осіб на території Хмельницької та Кіровоградської областей правоохоронці вилучили унікальний скарб III століття пояси готів, 787 монет, наконечники від стріл, фрагменти стародавніх прикрас на 450 предметів, що можуть мати історичну та культурну цінність.

Наразі встановлюється легальність походження вилучених археологічних предметів. Після проведення експертизи, знайдені старожитності можуть бути передані на зберігання до музейних фондів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати