13 серпня 2019, 16:00

Працівнику встановлено інвалідність: як оплатити лікарняний?

За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області

У разі визнання хворого інвалідом листок непрацездатності закривається днем надходження документів хворого на МСЕК, дата встановлення інвалідності обов’язково вказується у листку непрацездатності (п. 4.3 Інструкції № 455).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У разі визнання хворого інвалідом дата встановлення інвалідності має збігатися з днем надходження (реєстрації) документів у МСЕК. У разі визнання хворого працездатним у графі «Стати до роботи» зазначається дата, наступна за датою огляду в МСЕК.

Читайте також: "Е-пенсія": перший етап впровадження

Отже, у разі встановлення працівнику інвалідності листок непрацездатності має бути закритий. Оплаті буде підлягати період тимчасової непрацездатності, визначений у листку непрацездатності, до дня встановлення інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). При цьому день встановлення групи інвалідності оплаті не підлягає.

Крім того, дні огляду на МСЕК вважаються днями, не відпрацьованими з поважної причини, які відносяться до тимчасової непрацездатності. Тому, в подальшому при оплаті листків непрацездатності такі календарні дні підлягають виключенню із розрахункового періоду.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати