18 грудня 2020, 12:54

Працівники лабораторій отримуватимуть "ковідні" доплати: ВРУ ухвалила закон

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон  4464 "Про внесення змін до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла закон для зменшення тиску на платників податків".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зокрема, Законом визначається правовий статус професіоналів з вищою немедичною освітою (біологів, мікробіологів, вірусологів, біохіміків тощо), які працюють в закладах охорони здоров’я, та поширює на них пільги (право на належні умови праці, регулярне підвищення кваліфікації, безоплатне користування інформацією, необхідною для здійснення професійної діяльності, скорочений робочий день і додаткову оплачувану відпустку, безоплатне одержання у власність земельної ділянки тощо), передбачені статтею 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я для медичних і фармацевтичних працівників, у тому числі щодо встановлення доплати до заробітної плати за участь у наданні медичної допомоги хворим на COVID-19.

Визначено, що перелік посад професіоналів з вищою немедичною освітою у закладах охорони здоров’я та кваліфікаційні характеристики таких посад визначає Міністерство охорони здоров’я України.

Також цим Законом Кабінету Міністрів доручено невідкладно установити доплати до заробітної плати професіоналам з вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я та безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19 серед людей під час дії карантину, у розмірі, визначеному для лікарів.

Нагадаємо, в Україні посилили відповідальність підприємців за відсутність масок у клієнтів та персоналу.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати