13 лютого 2020, 16:43

Поворотна фіндопомога: випадки оподаткування підприємцем - платником єдиного податку

Вісник ДФСУ

Поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Квитанція платіжного термінала не є розрахунковим документом".

Так, доходом підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до складу доходу не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Отже, підприємець - платник єдиного податку, який отримав поворотну фінансову допомогу, не враховує її суму у складі доходу за умови, що повертає таку допомогу впродовж 12 календарних місяців з дня її отримання. При цьому сума поворотної фінансової допомоги, не поверненої впродовж 12 календарних місяців з дня її отримання, включається до складу доходу такого платника наступного дня після закінчення 12 календарних місяців з дня отримання такої допомоги.

Податковим (звітним) періодом для підприємців - платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік, для підприємців - платників єдиного податку третьої групи - календарний квартал. Отже, для підприємців - платників єдиного податку першої та другої груп, для яких податковим (звітним) періодом є календарний рік, сума поворотної фінансової допомоги, що не повертається впродовж 12 календарних місяців з дня її отримання, відображається у складі доходів такого платника за підсумками податкового (звітного) року, на який припадає термін її повернення (за умови не перевищення граничного обсягу доходу).

Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у зазначений вище термін і при цьому отримані впродовж податкового (звітного) періоду доходи перевищують граничні обсяги доходів, то платники єдиного податку першої та другої груп мають подати податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку 15% та за заявою перейти на застосування ставки єдиного податку другої, третьої груп або перейти на загальну систему оподаткування.

Водночас для підприємців - платників єдиного податку третьої групи, для яких податковим (звітним) періодом є календарний квартал, відображення суми поворотної фінансової допомоги, яка не повертається впродовж 12 календарних місяців з дня її отримання, здійснюється за підсумками звітного кварталу, на який припадає термін повернення такої допомоги. При перевищенні у податковому (звітному) періоді граничного обсягу доходу до суми перевищення застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15%.

Читайте також: "Чи має платник податку право на податкову знижку за навчання на військовій кафедрі".

Так, у разі прийняття підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності та якщо ним не повернуто отриману поворотну фінансову допомогу до спливу 12 календарних місяців, фізична особа включає таку допомогу до загального річного оподатковуваного доходу та подає річну податкову декларацію про майновий стан і доходи як фізична особа (громадянин).

Зазначена норма передбачена пп. 14.1.257 ст. 14; підпунктами 292.1,  292.11 ст. 292; п. 293.4 ст. 293, п. 294.1 ст. 294 ПКУ.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати