29 березня 2021, 13:20

Повідомлено про підозру хакеру, який здійснив фішингові атаки на банки понад десяти країн світу

Прес-служба Офісу Генпрокурора

Жителю Тернопільщини повідомили про підозру у створенні шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдженні або збуті (ч. 2 ст. 361-1 КК України).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Корпоративний захист бізнесу у 2021 р.: що має включати стратегія юридичної безпеки"

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, жипідозрюваний розробив шкідливе програмне забезпечення, а саме фішинговий пакет і спеціальну адміністративну панель до нього, спрямоване на вебресурси більше сотні банків та їх клієнтів. Шкідливе програмне забезпечення дозволяло контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на скомпрометованих ресурсах та вводили свої платіжні дані. В подальшому їх отримували хакерські угруповання та використовували у злочинних цілях.

За попередніми підрахунками, збитки від протиправної діяльності сягають десятків мільйонів доларів. Від фішингових атак постраждали фінансові установи Австралії, Великобританії, Іспанії, Італії, Мексики, Нідерландів, Німеччини, США, Франції, Чилі та Швейцарії.

За результатами аналізу, проведеного іноземними правоохоронцями, встановлено, що понад 50% усіх фішингових атак в Австралії у 2019 році були здійснені саме з використанням розробки підозрюваного.

Хакера викрито у ході міжнародної спецоперації, проведеної прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно з правоохоронцями Сполучених Штатів Америки та Австралії та працівниками Департаменту кіберполіції і слідчими Головного слідчого управлінням Національної поліції України.

У разі доведення вини, хакеру загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією програмних чи технічних засобів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати