13 червня 2019, 12:34

Порядок відшкодування шкоди, завданої правоохоронцями або судом рекомендують вдосконалити

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №9044 щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: За рекламу наркотиків на парканах пропонують позбавляти волі до 7 років

 

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» та Цивільного кодексу України, відповідно до яких:

  • до підстав відшкодування шкоди, завданої громадянинові, додається незаконне затримання та порушення розумних строків досудового розслідування та судового розгляду під час кримінального провадження;
  • стаття 1 Закону доповнюється новою частиною третьою, в якій вказуються випадки, коли відповідна шкода не підлягає відшкодуванню;
  • визначається, в яких випадках відшкодовується шкода, завдана внаслідок незаконного тримання під вартою;
  • частина перша статті 1176 «Відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду» Цивільного кодексу доповнюється словами «або в інших випадках, визначених законом».

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді  прийняти проект закону за основу. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати