26 квітня 2021, 13:44

Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках: роз’яснення Омбудсмана

Пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини

Наказом Міністерства юстиції України від 23.03.2021 № 1061/5 (далі – наказ) внесені зміни до наказу Міністерства юстиції України від 16 квітня 2019 року № 1203/5, яким затверджений Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів (далі – Порядок).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Право на повторне здобуття освіти у ЗВО за рахунок коштів держбюджету: що потрібно знати"

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Наказом передбачено, що автоматизований арешт коштів буде поширюватися на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників фізичних та юридичних осіб.

Порядком встановлено прийняття до виконання банками вимог органів державної виконавчої служби/приватних виконавців на отримання інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника.

Відтепер виконавець за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження створює вимогу на отримання інформації стосовно наявності та стану рахунків боржника (далі – вимога). Після накладання кваліфікованого електронного підпису виконавцем на вимогу, вона доступна для завантаження банками. Інформаційні системи банків (далі – ІСБ) виконують запит щодо наявності вимог для їх виконання.

Після отримання вимоги в ІСБ формується повідомлення, в якому зазначається інформація стосовно наявності та стану рахунків боржника. Зазначене повідомлення негайно відправляється до автоматизованої системи виконавчого провадження.

Отже, наказом впроваджено можливість накладання автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчим провадженням відкритим на підставі виконавчих документів, передбачених у статті 3 Закону України «Про виконавче провадження».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати