17 серпня 2020, 17:12

Понаднормові витрати, нестачі цінностей, виробничий брак: чи впливають на фінрезультат?

Вісник ДФСУ

ДПС України пояснила, що положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування за такими операціями від списання: понаднормових витрат палива за технічними причинами; виявлених за результатами інвентаризації сум нестач товарно-матеріальних цінностей понад норми, нестач від крадіжок, а також зіпсованих товарно-матеріальних цінностей через неякісні умови зберігання; виробничого браку, який є непридатним для інших виробничих потреб і його неможливо виправити.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Критерій для визначення основних засобів: коли застосовується новий вартісний поріг?".

Отже, такі операції відображаються при формуванні фінансового результату до оподаткування та, відповідно,  об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Зазначається, що якщо відбувається нестача ОЗ та невиробничих НА, то фінансовий результат до оподаткування збільшується, зокрема, на суму залишкової вартості окремого об’єкта ОЗ або НА, визначеної відповідно до національних ПБО або МСФЗ, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта; на суму залишкової вартості окремого об’єкта невиробничих ОЗ та/або невиробничих НА, визначеної відповідно до національних ПБО або МСФЗ, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта (п. 138.1 ст. 138 ПКУ).

Так, фінансовий результат до оподаткування зменшується, зокрема: на суму залишкової вартості окремого об’єкта основних засобів або нематеріальних активів, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта (п. 138.2 ст. 138 ПКУ).

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати