09 вересня 2023, 14:15

Понад півмільярда гривень від оренди держмайна: результати ФДМУ за 8 місяців 2023 року

ФДМУ

За 8 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло 511 млн гривень від здачі в оренду державного майна, зокрема 59,8 млн грн у серпні. Про це повідомили у ФДМУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ФДМУ оголошує про створення Експертної ради з питань оціночної діяльності".

Так, із початку року ФДМУ уклав 1133 нових договорів та провів понад 650 успішних орендних аукціонів. У торгах взяли участь понад 900 підприємців, а завдяки конкуренції вартість активів зросла у 3 рази. 

"Оренда державного майна під час війни – вигідний інструмент для старту власного бізнесу практично з нуля. Ризики оренди, порівняно з ризиками придбання майна у власність, мінімальні, а також потребують стартового капіталу у сотні разів менше. Крім того, за ініціативи Фонду під час війни було спрощено більшість процедур оренди та запроваджено механізми, які дозволили скоротити стартові витрати", – сказав Андрій Шрамко, директор Департаменту оренди та розпорядження державним майном ФДМУ.

Як зазначається, загалом із вересня 2022 року (за останні 12 місяців) оренда принесла понад 670 млн гривень до бюджету. Якщо порівняти дохід від оренди за липень минулого року і поточного – цей показник зріс в 3,3 раза: 21 млн грн на противагу 70 млн грн. Ці кошти пішли на підтримку Сил оборони України.

У ТОПі об’єктів, які користуються найбільшою популярністю серед малого та середнього бізнесу під час війни – площі під офісні приміщення, виробничі потужності або складські потреби. Водночас у вересні Фонд планує провести 83 орендні аукціони.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати