28 липня 2020, 16:57

Понад 200 суддів склали присягу та набули повноважень

Прес-служба ВРП

Сьогодні відбулась урочиста церемонія складання присяги суддями, вперше призначеними на посаду судді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Місцеві суди: запровадження Антикорстратегії призведе до посилення кадрового голоду в судах".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як зазначається, відповідно до статті 57 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді під час урочистої церемонії у присутності Президента України.

Так, присягу склали судді, які були призначені на посади указами Президента України у період з 17 вересня 2019 року по 7 липня 2020 року за поданням Вищої ради правосуддя. Зокрема, за період з квітня по червень цього року ВРП направила Президенту подання про призначення понад 430 кандидатів на посади суддів. Це кандидати, рекомендації щодо яких за результатами конкурсного відбору були скеровані до ВРП Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, що припинила свою діяльність у листопаді 2019 року з початком дії Закону України № 193-IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування".

У ВРП нагадали, що конкурс на вакантні посади суддів місцевих загальних судів проведений Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 7 серпня 2019 року. За його результатами 467 кандидатів отримали рекомендації на призначення в обрані ними суди.

"Однак подальший процес призначення був фактично заблокований до січня 2020 року через оскарження в суді проведення конкурсу Вищою кваліфікаційною комісією суддів України. Тобто процес призначення кандидатів на суддівські посади був неможливим до моменту прийняття остаточного рішення Великою Палатою Верховного Суду (31 січня 2020 року)", - зазначили у ВРП.

Таким чином, лише у лютому цього року до ВРП надійшли рекомендації щодо 467 кандидатів на посади суддів. 431 з них Вища рада правосуддя оперативно, у режимі відеоконференції, розглянула і внесла Президенту подання про призначення цих кандидатів суддями. На сьогодні Президент України підписав укази про призначення 201 судді.

Нагадаємо, ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора із проханням розслідувати втручання у діяльність членів ВРП.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати