25 липня 2020, 11:47

ПДВ: оподаткування послуг, пов’язаних з рухомим майном

Офіс великих платників податків ДПС

Чинним законодавством рухоме майно визначається як матеріальні об’єкти, які можуть бути переміщені без заподіяння їм шкоди, зокрема транспортні засоби та їх комплектуючі, окрема рухома річ чи сукупність рухомих речей, як-от гроші, валютні цінності, цінні папери.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РРО: які обов’язкові реквізити має містити фіскальний чек".

Про це інформує Офіс великих платників податків ДПС.

Зокрема, послуги пов’язані з рухомим майном підлягають оподаткуванню податком на додану вартість (далі – ПДВ), але є нюанси.

Так, підпунктом "б" п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 Кодексу.

У ДПС наголосили, що від правильного визначення місця постачання послуг залежить, чи є операція з постачання певної послуги об’єктом оподаткування та чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ.

Так, згідно із п.186.4 ст.186 Кодексу місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті.

Згідно з п.п.186.2.1 п.186.2 ст.186 Кодексу місцем постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, є місце фактичного постачання таких послуг, а саме:

а) послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг;

б) послуг із проведення експертизи та оцінки рухомого майна;

в) послуг, пов'язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у тому числі з постачанням продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання;

г) послуг із виконання ремонтних робіт і послуг із переробки сировини, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном

Таким чином, якщо платником ПДВ постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном, здійснюється на митній території України, то такі послуги підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою, у разі, постачання даних послуг за межами митної території України - такі послуги не підпадають під об’єкт оподаткування.

Нагадаємо, КМУ затвердив план заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати