16 серпня 2022, 16:54

Парламентарі підтримали створення екстреної служби за єдиним номером «112»

Пресслужба ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером "112" (реєстр. № 7581).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінфін презентував законопроєкт щодо імплементації в Україні Загального стандарту звітності"

Проєкт Закону пропонує запровадити систему швидкого реагування, що скоротить час реагування на небезпечні ситуації та підвищить ефективність підрозділів екстреної допомоги населенню.

Законопроєкт передбачає:

  • створення єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів; 
  • організацію прийому звернень до екстрених служб за принципом «єдиного вікна», що дозволить особі використовувати для виклику єдиний телефонний номер 112; 
  • забезпечення Служби 112 та оперативно-диспетчерських служб (101, 102, 103, 104), цілодобовим онлайн-доступом до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та метаданих до них; 
  • надання екстреним службам права автоматично отримувати інформацію про місцезнаходження абонента (дані геолокації) та впровадження обов’язку постачальників електронних комунікацій надавати екстреним службам таку інформацію.

Створення та впровадження системи 112 є одним із зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Єдина служба екстреної допомоги працює у всіх країнах-членах ЄС. Диспетчерський центр за номером 112 координує дії спеціальних служб: поліції, пожежної служби, екстреної медично допомоги, рятувальників тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати