20 червня 2022, 14:33

Парламент заборонив імпорт видавничої продукції з росії та білорусі

Пресслужба ВРУ

Верховна Рада заборонила імпорт видавничої продукції з росії та білорусі, видання і продаж книг авторства громадян рф (законопроєкт № 7459).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховна Рада заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі"

Унаслідок ухвалених змін буде заборонено ввезення та розповсюдження в Україні видавничої продукції з рф, білорусі та тимчасово окупованих територій України, а раніше видані дозволи на ввезення і розповсюдження такої продукції скасовуються.

Для видань, виданих мовою держави-агресора, що ввозяться з інших країн, запроваджується дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для видань, що ввозяться з рф.

Метою дозвільної процедури є контроль відповідності цих видань вимогам законодавства України, насамперед — перевірка їх змісту на наявність антиукраїнської пропаганди.

Забороняється випуск, ввезення, розповсюдження в Україні книжкових видань, що містять твори авторів-громадян рф. Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 01.01.2023.

В Україні з 1 січня 2023 року книги видаватимуться і розповсюджуватимуться державною українською мовою, мовами корінних народів України і офіційними мовами Європейського Союзу.

Книги іншими мовами можуть видаватися і розповсюджуватися, якщо вони видані мовою оригіналу. Перекладна література має видаватися і розповсюджуватися в перекладах на українську мову або будь-яку офіційну мову Європейського Союзу чи мову корінного народу України.

Водночас зберігаються чинні норми законодавства про видання книг будьякими мовами національних меншин України за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Також передбачено можливість видавати книги будь-якими мовами на замовлення органів влади в інтересах національної безпеки, відсічі російській агресії (без їх поширення в Україні через мережу книгорозповсюдження).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати