07 лютого 2023, 14:31

Парламент спростив ввезення дронів та іншої продукції, що необхідна для ЗСУ

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №8360, який скасовує ПДВ на ввезення безпілотників, прицілів, тепловізорів, засобів зв’язку й інших необхідних нашим військовим засобів. Про це розповів народний депутат, голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада призначила очільників СБУ та МВС".

"Цей законопроєкт є наслідком роботи нашого комітету з волонтерськими організаціями, що постачають на територію України безпілотні літальні апарати й іншу продукцію, необхідну для ЗСУ сьогодні. Це і тепловізори, і приціли, і рації. Ми вважаємо, що нині, навіть якщо ці товари постачаються з комерційною метою, вони так чи інакше використовуються для наших Збройних сил і перемоги. Тому ми звільняємо від податків зазначені товари й також звільняємо від засобів нетарифного регулювання. Ми прямо в законі написали, що експортному контролю зазначені товари подвійно призначення не підлягають", – розповів Гетманцев.

За його словами, такий підхід значно спростить митне оформлення відповідних товарів і скоротить термін їх передачі ЗСУ.

"З точки зору бюджетних надходжень це було порівняно нескладне рішення. Бо там незначні бюджетні надходження. Власне, його ми погодили з Кабінетом Міністрів України. Від податків ми можемо звільнювати лише ті товари, які точно використовуються для військових цілей", – сказав політик.

Він додав, що всі інші товари, що також можуть завозитися в Україну й використовуватися для інших цілей, не варто сьогодні звільняти від оподаткування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати