22 квітня 2019, 11:53

Отримано спадок: в яких випадках та за якою ставкою здійснюється оподаткування

Вісник ДФСУ

Фізична особа, яка отримує спадщину від родичів, не членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, наприклад, рідного дядька, тітки чи інших фізичних осіб, сплачує ПДФО за ставкою 5% від вартості успадкованого.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінекономрозвитку вдосконалило процеси переходу на середньострокове бюджетне планування".

Так, якщо майно успадковує фізична особа від нерезидента або спадщина отримується нерезидентом, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18%. Навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Крім ПДФО, платники зобов’язані сплатити військовий збір, який становить 1,5% від вартості успадкованого майна. Відповідальними за сплату ПДФО до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Як зазначається, оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 розділу IV ПКУ.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати