У Києві наявні дві архітектурні пам’ятки, які знаходяться у Списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Для будівництва в межах охоронних зон цих пам’яток потрібно отримувати погодження від Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На яку реконструкцію не потрібен будпаспорт".
Про будівництво в буферній зоні роз’яснив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.
"Київ має 2 архітектурно визначні будівлі, які занесені до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Це Софійський собор разом з прилеглими до нього монастирськими будівлями та Києво-Печерська лавра. Статус цих споруд визначає характер містобудівних перетворень поряд: реконструкції, реставрації, ландшафтних перетворень, тощо. Також у них наявні так звані буферні зони – території з особливим статусом навколо. Будівництво тут можливе лише за наявності погодження Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - повідомив Юрій Тацій.
Як зазначається, нещодавно буферна зона пам’яток була збільшена на більш ніж 100 гектарів згідно з наказом Міністерства культури, молоді та спорту.
Так, для забудовників в межах буферної зони діють певні обмеження та заборони щодо реконструкції старих об’єктів та будівництва нових.
Зокрема, на території охоронних зон пам’яток діють такі обмеження:
- дозволяється тільки реконструкція прилеглих будівель без суттєвого збільшення висотності;
- допускається компенсаційне будівництво замість знесених будівель чи малоцінних споруд, однак тільки в рамках концепції регенерації зони пам’ятки;
- можна здійснювати перетворення, пов’язані з функціонуванням Верхнього міста та Печерська;
- допускається функціональна адаптація будівель у відповідності з потребами громадського обслуговування центру міста.
Також деякі види будівельної діяльності заборонені в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, а саме:
- будівництво висотних споруд;
- перевищення новобудовами традиційної висотності;
- будівництво промислових об’єктів;
- розміщення зовнішньої реклами та малих архітектурних форм.
Нагадаємо, на сайті містобудівного кадастру Києва з’являться онлайн-послуги.